Presidiet


NordFo

Presidiet november 2016 – september 2019:



President:

Jostein Sandven, Universitetet i Sørøst-Norge [Høgskolen i Sørøst-Norge, Høgskolen i Telemark], Notodden, Norge

Danmark:

Lisa Fälling Andersen, DPU, Aarhus Universitet
Bolette Kremmer Hansen, Københavns Professionshøjskole
Suppleanter:
Marie Koch, CIID, Copenhagen
Peter Hersted, US Absalon

Finland:

Eila Lindfors, Åbo universitet, Rauma
Juha Hartvik, Åbo Akademi, Vasa
Suppleanter:
Manne Kallio, Helsingfors universitet
Jani Kaasinen, University of Eastern Finland, Joensuu

Island:

Asdis Joelsdottir, University of Iceland
Suppleant:
Gisli Thosteinsson, University of Iceland

Norge:

Marte Gulliksen, Universitetet i Sørøst-Norge [Høgskolen i Sørøst-Norge, Høgskolen i Telemark], Notodden
Kari Opstad, Universitetet i Tromsø
Suppleant:
Kari Carlsen, Universitetet i Sørøst-Norge [Høgskolen i Sørøst-Norge, Høgskolen i Telemark], Notodden

Sverige:

Siri Homlong, Konstfack, Stockholm
Erik Sigurdsson, Umeå universitet
Suppleanter:
Emma Gyllerfelt, Göteborgs universitet
Annelie Holmberg, Uppsala universitet

Sápmi:

Seija Somby, Sámi allaskuvla/Sámi University of Applied Sciences

             - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Tidigare års NordFo-presidier:



2012‒2015

President:

Jostein Sandven, Høgskolen i Telemark, Notodden, Norge

Danmark:

Bent Illum, Skolen for materiel design
Bolette Kremmer Hansen, Professionshøjskolen
Metropol, Københamn
Suppleanter:
Mette Jørgensen, Professionshøjskolen USS, Københamn
Henrik Petersen, UC SYD, Esbjerg

Finland:

Eila Lindfors, Åbo universitet, Rauma
Juha Hartvik, Åbo Akademi, Vasa
Suppleanter:
Pirita Seitamaa-Hakkarainen, Helsingfors universitet
Mika Metsärinne, Åbo universitet, Rauma

Island:

Brynjar Olafsson, Háskóla Island
Suppleanter:
Gisli Thorsteinsson, University of Iceland
Norge:
Marte Gulliksen, Høgskolen i Telemark, Notodden
Else Margerete Lefdal, Højskolen i Oslo og Akershus
Suppleanter:
Kari Doseth Opstad, Universitet i Tromsø
Lillegerd Hansen, Høgskolen i Oslo og Akershus

Sverige:

Siri Homlong, Konstfack, Stockholm
Sie von Gegerfelt Kronberg, Linköpings universitet
Suppleanter:
Peter Hasselskog, Göteborgs universitet
Anneli Holmberg, Uppsala universitet

Sápmi:

Seija Somby, Sámi allaskuvla/Sámi University of Applied Sciences
Suppleanter:
Gry Fors


2009‒2012

President:

Jostein Sandven, Høgskolen i Telemark, Notodden, Norge

Danmark:

Hanne Schneider, Professionshøjskolen University College Capital
Bent Illum, Århus universitet och Skolen for materiel design, University College Capital
Suppleanter:
Bolette Kremmer Hansen, Professionshøjskolen Metropol
Henrik Petersen, US-syddansk

Finland:

Mika Metsärinne, Åbo universitet, Rauma
Mia Porko-Hudd, Åbo Akademi, Vasa
Suppleanter:
Eila Lindfors, Tammerfors universitet
Pirita Seitamaa-Hakkarainen, Helsingfors universitet

Island:

Brynjar Olafsson, Háskóla Island

Norge:

Marte Gulliksen, Høgskolen i Telemark, Notodden
Bente Yttestad, Høgskolen i Oslo
Suppleanter:
Eva Lutnæs, Høgskolen i Oslo
Thorstein Vasset, Høgskolen i Volda

Sverige:

Marléne Johansson, Göteborgs universitet
Sie von Gegerfelt Kronberg, Linköpings universitet
Suppleanter:
Peter Hasselskog, Göteborgs universitet
Bo Hinnersson, Linköpings universitet

Sápmi:

Rauna Triumf
Suppleanter:
Maja Dunfjeld

2007‒2009

President:

Jostein Sandven, Høgskolen i Telemark, Notodden, Norge

Danmark:

Bolette Kremmer Hansen, Fredriksberg seminarium
Bent Illum, CVU - København og Nordsjælland, Dansk Sløjdlærerskole
Suppleanter:
Hanne Schneider, København og Nordsjælland, Zahles seminarium
Henrik Petersen, UC – Vest Sløjdhøjskolen

Finland:

Juhani Peltonen, Åbo universitet, Rauma
Mia Porko-Hudd, Åbo Akademi, Vasa
Suppleanter:
Mika Metsärinne, Åbo universitet, Rauma
Eila Lindfors, University of Oulu

Island:

Brynjar Olafsson, Háskóla Island

Norge:

Edith Skjeggestad, Høgskolen i Oslo
Marte Gulliksen, Høgskolen i Telemark, Notodden
Suppleanter:
Bente Yttestad, Høgskolen i Oslo
Torunn Paulsen Dagsland, Høgskolen i Stavanger

Sverige:

Marléne Johansson, Göteborgs universitet
Sie von Gegerfelt Kronberg, Linköpings universitet
Suppleanter:
Peter Hasselskog, Göteborgs universitet
Bo Hinnersson, Linköpings universitet

Sápmi:

Rauna Triumf

2004‒2006

President:

Jostein Sandven, Høgskolen i Telemark, Notodden, Norge

Danmark:

Gert Broge, CVU Vest, Sløjdhøjskolen i Esbjerg
Bolette Kremmer Hansen, Fredriksberg seminarium

Finland:

Christina Nygren-Landgärds, Åbo Akademi, Vasa
Juhani Peltonen, Åbo universitet, Rauma

Island:

Brynjar Olafsson, Kennarhóskoli Islands
Gudrun Helgadottir, Iceland Academy of Arts, Reykjavik

Norge:

Steinar Kjosavik, Høgskolen i Telemark, Notodden
Edith Skjeggestad, Høgskolen i Oslo

Sverige:

Marléne Johansson, Göteborgs universitet
Sie Kronberg, Linköpings universitet

Sápmi:

Gunvor Guttorm, Sámi allaskuvla/Samisk høgskole, Guovdageaidnu/Kautokeino

2000‒2003

President:

Jostein Sandven, Høgskolen i Telemark, Notodden, Norge

Danmark:

Gert Broge, Sløjdhøjskolen i Esbjerg
Bolette Kremmer Hansen, Fredriksberg seminarium

Finland:

Christina Nygren-Landgärds, Åbo Akademi, Vasa
Juhani Peltonen, Åbo universitet, Rauma

Island:

Gudrun Helgadottir, Islands Lærerhøjskole, Reykjavik
Gisli Thorsteinsson, Islands Lærerhøjskole, Reykjavik

Norge:

Steinar Kjosavik, Høgskolen i Telemark, Notodden
Edith Skjeggestad, Statens Lærerhøgskole i Forming, Oslo

Sverige:

Marléne Johansson, Göteborgs universitet
Kajsa Borg, Linköpings universitet/Umeå universitet

Sápmi:

Maja Dunfjeld Aagård, Samisk Høgskole, Kautokeino

1997‒2000

President:

Linnéa Lindfors, Åbo Akademi, Vasa, Finland

Danmark:

Gert Broge, Sløjdhøjskolen i Esbjerg
Bolette Kremmer Hansen, Fredriksberg seminarium

Finland:

Christina Nygren-Landgärds, Åbo Akademi, Vasa
Juhani Peltonen, Åbo universitet, Rauma

Island:

Gudrun Helgadottir, Islands Lærerhøjskole, Reykjavik
Julius Sigurbjörnsson, Reykjavik

Norge:

Jostein Sandven, Høgskolen i Telemark, Notodden
Edith Skjeggestad, Statens Lærerhøgskole i Forming,
Oslo

Sverige:

Marléne Johansson, Göteborgs universitet
Kajsa Borg, Linköpings universitet

Sápmi:

Maja Dunfjeld Aagård, Samisk Høgskole, Kautokeino

1994‒1997

President:

Jan Sjögren, Linköpings universitet, Sverige

Danmark:

Gert Broge, Sløjdhøjskolen i Esbjerg
Minna Kragelund, Danmarks Lærerhøjskole

Finland:

Ulla Soujanen, Helsingfors universitet
Juhani Peltonen, Åbo universitet, Rauma

Island:

Gudrun Helgadottir, Islands Lærerhøjskole, Reykjavik
Julius Sigurbjörnsson, Reykjavik

Norge:

Ella Melbye, Telemarks Lærerhøjskole, Notodden
Randi-Helene Koch, Statens Lærerhøgskole i Forming, Oslo

Sverige:

Marléne Johansson, Göteborgs universitet
Harry Arvidsson, Linköpings universitet

Sápmi:

Maja Dunfjeld Aagård, Samisk Høgskole, Kautokeino

1991‒1993 (NordFo-organisationen fastställs oktober 1991 i Göteborg)

President:

Jan Sjögren, Linköpings universitet, Sverige

Danmark:

Bent Christiansen, Dansk Sløjdlærerskole København
Minna Kragelund, Danmarks Lærerhøjskole

Finland:

Linnéa Lindfors, Åbo Akademi, Vasa
Juhani Peltonen, Åbo universitet, Rauma

Island:

Fridur Olafsdóttir, Islands Lærerhøjskole, Reykjavik
Julius Sigurbjörnsson, Islands Lærerhøjskole, Reykjavik

Norge:

Ella Melbye, Telemarks Lærerhøjskole, Notodden
Randi-Helene Koch, Statens Lærerhøgskole i Forming, Oslo

Sverige:

Astrid Karlsson, Göteborgs universitet
Harry Arvidsson, Linköpings universitet

Sápmi:

Inga Hermansen Hätta, Den Samiske Høgskolen, Kautokeino

Planeringsgrupp inför NordFo, september 1988

Danmark:

Bent Christiansen, Dansk Sløjdlærerskole København
Minna Kragelund, Danmarks Lærerhøjskole, København
Finland:
Pirko Antilla, Helsingfors
Christina Nygren, Åbo Akademi, Vasa
Island:
Julius Sigurbjörnsson, Reykjavik
Norge:
Ella Melbye, Telemarks Lærerhøjskole, Notodden Randi-Helene Koch, Statens Lærerhøgskole i Forming, Oslo
Sverige:
Jan Sjögren, Linköpings universitet
Britt-Marie Kühlhorn

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -












Inga kommentarer:

Skicka en kommentar